Hudba?

23. srpna 2010 v 16:14 | slečna.Em |  Na Téma...
Hudba! Vzniká už postaletí, ne-li tisíceletí. Vzniká za různými účely - rituály, slavnosti, oslavy, smuteční obřady... v poslední době (tím myslím poslední století) vzniká hudba hlavně za účelem pobavení posluchače, pro navození určité atmosféry, tím pádem i pro dokreslení například filmových situací. Vznikají muzikály, zpívané pohádky, porádají se koncerty, ať už reklamní, soukromé veřejné nebo benefiční.
Ale co to hudba vlastně je? Rytmus. Melodie. Tóny. Noty. Text.
Zpívat se dá téměř o všem. O vojně, o lásce, o kočce a pejskovi, o žirafě, o sněhulákovi, o slunci, o ostatních zpěvácích.
Co znamená pro člověka? Nevím jak por vás, ale pro mě, když si pustím hudbu která se mi líbí, je to chvíle odpočinku, ta slast, poslouchat, jaké krásné t=ny umí ze sebe někteří lidé vydat. Jak je proplétají se zvuky klavíru, kytary, flétny nebo počítačového "beatu". Je krásné jen tak ležet a vnímat něco, co je našemu sluchu příjemné.
Né každému, se však líbí to samé. Někdo si rád poslechne Vivaldiho (já to zrovna asi nejsem), jiný si pustí country nebo jazz. Jiné poslouchají disco a blues. Další se spojují s érou Beatles a RollingStones. V dnešní době je však nejčastější Drum'n'Basse nebo techno a podobné záležitosti. Předpokládám, že starší lidé to neocení a ani se jim nedivím,¨nejsou zvyklý na takový "kravál", ale my máme jinak stavěné uši, pro nás je to libozvuk.
Hudba má podle mého názoru člověka uklidnit, potěšit a dodat mu energii. Apoň tak působí na me.
ordh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sugumi-san Sugumi-san | Web | 23. srpna 2010 v 16:27 | Reagovat

no já poslouchám hudbu hlavně když se chci uklidnit,nebo je mi smutno..

2 Emily Emily | 23. srpna 2010 v 18:29 | Reagovat

[1]: To jsem se tam snažila napsat =) Děkuji za doplnění

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama