Co budu dělat, až mne smrt probudí ze sna o životě?

5. ledna 2011 v 19:51 | Emily |  Na Téma...
Posmrtný život. Život po smrti? Co budu dělat až umřu? Budu žít celý život odznova, s možností napravit své chyby? Jsou i jiné vesmíry? Nebo se bude po mé smrti odehrávat vše odznova, velkým třeskem počínaje? 
Tyhle otázky si kladu docela často. Odpověď na ně jsem však za celou tu dobu nenalezla. Ráda bych věděla, co mě čeká, až tu nebudu. Přinejmenším doufám v to, že neupadnu v zapomění. Že alepoň někteří lidé na mě budou, přinejlepším v dobrém, vzpomínat.

Už teď často s přítelem přemýtáme, co bude až umřeme. JEstli když se necháme pohřbít do stejného hrobu, budeme spolu i po smrti a tak. A nebo také, jestli už jsme dávno neumřeli, neležíme teď v hrobě a nepřemítají se nám jen vzpomínky, spolu se sny, tužbami a představami, protože nám příjde, že jsme spolu nadmíru šťastní, že to prostě nemůže být realita, ale víme, že sen to není. Není už tohle můj "posmrtný život"?

Teď se zamyslete se mnou: kdyby byl nějaký posmrtný život, který bychom po smrti žili a věděli bychom, že je posmrtný, kdyby to bylo po naší smrti (jedné z našich smrtí), proč bychom o tom nevěděli už teď? Proč by zrovna tento život měl být tím prvním? Ale vlastně... co když si ty předchozí životy pamatujeme? Jak? Ve formě Deja-vous (viz článek Déjà vu).

Nechci toto téma dále rozebírat, je to příliš složité na můj blonďatý mozeček!

gb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronica veronica | E-mail | 9. října 2013 v 8:14 | Reagovat

Už jsem nad tuto otázkou dlouho přemýšlela ... Přemýšlela jsem nad ní už X let ...a docela mě to zajímá .. co budu dělat až budu po smrti ... Napadalo mě dost typů .. co by se semnou mohlo stát ... ale nejsem si tim jistá ... prostě bych to chtěla vědět co se stane se mnou .. jak to budu vnímat ... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama