Samota. Samostatnost. Osamělost.

26. října 2012 v 1:34 | Emily |  Rozbité zrcadlo
Samota.
Slovo vyjadřující stav těla. Když se člověk nachází někde, kde není nikdo jiný. Může být na samotě u lesa, osamotě u sebe v pokoji, nebo na samotce ve vězení. Zatím se ale nejedná o stavu mysli. Člověk si může samotu užívat, může ji mít rád, může být spokojen, že je na cvhilku sám.

Samostatnost.
Ta se mi jen hodila do nadpisu, ale tak když už ji tu máme, trošku vám ji popíši z mého úhlu pohledu.
Je to umění postarat se o sebe bez pomoci druhých. Vyšší level samostatnosti je zodpovědnost. Kdy jste schopni postarat se nejen o sebe, ale i o druhé. Obojí je něco, k čemu jsem zatím nedospěla. Alespoň ně na takové úrovni, na jaké bych ve svěm věku měla. Začíná mi to vadit. Budu s tím muset velmi rychle něco udělat. To se lehko řekne, ale skutek utek. Jsem nehorázně líný člověk a lenost je zbraň hromadného ničení. Ale nemusíte se o mě bát, já se zapřu a všechno bude!

Osamělost.
Vyjadřuje stav mysli či duše. Popisuje pocity při tom, kdy je člověk sám. Tyto pocity však může mít i člověk obklopen lidmi, avšak může být osamělý třeba z toho důvodu, že nikoho z těch lidí nezná, nebo si s nimi nerozumí, nebo třeba proto, že jednoho z nich miluje a jeho láska není opětovaná.
Kdy se cítím osaměle já? Teď například. I když se mám fajn, jsem obklopena dobrýmy kamarády, mám milující rodinu a... chtěla jsem napsal skvělého přítele, ale to bohužel už nemám. Psala jsem tu o něm, jak je to láska na vždy, a že spolu všecičko překonáme, ale jsou prostě věci, které překonat nelze. Žila jsem díky němu v pohádce, a ať to teď on vidí jak chce, tak mu to nikdy nezapomenu a nikdy nezapomenu jaké to bylo s ním. Právě proto, že už s ním nejsem, tak se cítím osaměle. Chybí mi jeho objetí, jeho polibky, jeho doteky, jeho hlas, jeho vůně.. chybí mi celý a já nemám ani dost odvahy na to, abych mu to řekla. Musím tuhle kapitolu svého života nadobro uzavřít. Chtěla bych si najít nového přítele, ale ono to není tak jednoduché. Ne každý, o koho bych stála stojí o mne a naopak.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama